Wróć

Wróć

Logo
28 sierpnia 2017

Gollum to jedna z bardziej rozpoznawalnych postaci powieści oraz filmu Władca pierścieni. Na podstawie filmu powstała gra bitewna Lord of the Rings w skrócie LOTR, z której kilka figurek miałem ostatnio okazję malować

 

Jako pierwszy pod pędzel trafił Gollum. Figurka siedzącego na skale i jedzącego rybę golluma jest doskonale wykonana i posiada wiele drobnych szczegółów. Przy malowaniu uznałem, że figurkę chciałbym utrzymać w oryginalnej kolorystyce.

 

Ciało zostało pomalowane farbami Vallejo na różne odcienie zbliżone do skóry. Dodatkowo rany na plecach podkreśliłem odcieniami różu. Ciało, aby nabrało bardziej mrocznego charakteru, zostało zwashowane w odcieniu sepii, a następnie rozjaśnione aby wydobyć jak najwięcej szczegółów z tej figurki.

 

Ryby zostały pomalowane kilkoma odcieniami niebieskiego, tworząc gradient kolorów na figurce. Podstawka, po przyklejeniu dodatkowych kamieni, została pomalowana na szaro, a następnie dla wydobycia większej ilości szczegółów, została pomalowana na jaśniejsze odcienie szarego metodą suchego pędzla.

 

Na sam koniec aby dodać dodatkowego smaczku figurce, naniosłem na podstawkę przeźroczystą żywicę epoksydową, która doskonale imituje strumień, nad którym Gollum złapał rybę.

 

 

 

Gollum - malowanie figurki

3d@proto3d.com.pl

733 303 454

 

Jeżeli jesteś zainteresowany usługami projektowania i druku 3D koniecznie odwiedź www.proto3d.com.pl

Proto Painting jest marką i własnością Proto3D. Wystawiamy faktury VAT. Możliwy odbiór osobisty w Warszawie.

 

Proto3D Jakub Piekacz

Rostworowskiego 16A/a

01-496 Warszawa

NIP: 888 298 43 49