Wróć

Wróć

Logo
07 października 2016
Aerograf

Firma Sebcomp zamawia u mnie malowanie wydruków 3D bardzo od dawna. W kwestii postprocessingu wydruków 3D był to nasz pierwszy klient. Pierwszy wydruk jaki dla nich malowałem to twarz boksera w skórzanym kaszkiecie. 

 

Twarz była wydrukowana na drukarce Zortrax M200 przy warstwie 0,09mm i średnim wypełnieniu. Została wydrukowana z pastelowo błękitnego Z-ABS’u. Wydruk przyszedł do mnie z częściowo usuniętymi podporami. Do poprawek pozostały ślady po materiale podporowym na podstawce i twarzy oraz kilka drobnych elementów w okolicy uszu. Szlifowania wymagał jedynie skórzany kaszkiet. 

Malowanie twarzy zacząłem od koloru skin tone od Vallejo, który wycieniowałem aerografem dodając kolor golden brown. Włosy zostały pomalowane german gray, rozjaśnianym również jaśniejszymi kolorami. Rany na nosie i usta tworzyłem przy pomocy pędzla z różnymi odcieniami różu, mieszanymi ze skin tone. Twarz, poprzez cieniowania, naturalnie się uwypukliła, a ciemnobrązowe oczy pasują do kaszkietu.

 

Całość została zabezpieczona satynowym lakierem bezbarwnym, aby model 3D zniósł dzielnie trudy targów oraz innych prezentacji. W tym projekcie szczególnie spodobała mi się twarz, której cieniowane zagłębienia uwydatniają jej trójwymiarowość. Patrząc na zdjęcia z perspektywy czasu kilka elementów zrobił bym teraz inaczej, ale cały czas prezentuje się bardzo dobrze.

 


 

Twarz boksera

3d@proto3d.com.pl

733 303 454

 

Jeżeli jesteś zainteresowany usługami projektowania i druku 3D koniecznie odwiedź www.proto3d.com.pl

Proto Painting jest marką i własnością Proto3D. Wystawiamy faktury VAT. Możliwy odbiór osobisty w Warszawie.

 

Proto3D Jakub Piekacz

Rostworowskiego 16A/a

01-496 Warszawa

NIP: 888 298 43 49