Wróć

Wróć

Logo
02 października 2016
Aerograf

Hellboy - absolutny klasyk komiksów, a od 2004 również bohater kina akcji. Jak tylko zobaczyłem wspaniały model 3D jego głowy, stworzony przez Masterclip, zapragnąłem go pomalować. 


Ale najpierw o druku 3D. Hellboy powstał na drukarce Zortrax m200 z czarnego materiału Z-Ultrat. Wydruk wyszedł czysto, bez pęknięć, ani żadnych większych defektów. Faktura samego wydruku 3D pasuje do charakteru postaci więc zrezygnowałem ze szlifowania. Jedynym miejscem, które wymagało niewielkiej ingerencji, był czubek głowy.

 

Po nałożeniu ciemnoszarego podkładu pomalowałem oczy Hellboya na biało, następnie źrenice na żółto, a tęczówki na czarno. Po zabezpieczeniu oczu, aby się nie zabrudziły podczas dalszych prac, przyszedł czas na skórę bohatera, którą najpierw pomalowałem na intensywnie czerwony kolor farbą Vallejo, a następnie wycieniowałem aerografem z ciemnym brązem od tego samego producenta. 

 

Czarny Wash podkreślił ostatecznie cieniowanie twarzy oraz przyciętych rogów. Następnie włosy oraz zarost pomalowałem kolorem czarnym, zmieszanym z odrobiną jasnej czerwieni. W kolejnym kroku cała figurka została pomalowana transparentną czerwienią od Createx’a, która nadała jej niesamowitej głębi. Po pomalowaniu zębów białą farbą i ich delikatnym wycieniowaniu czernią i żółcią figurka była gotowa do położenia satynowej powłoki z lakieru bezbarwnego.

 

Hellboy towarzyszy mi na wielu targach druku 3D, więc zabezpieczenie go bezbarwnym lakierem było koniecznością, aby nie uległ wytarciom.


 

Hellboy drukowany w 3D

3d@proto3d.com.pl

733 303 454

 

Jeżeli jesteś zainteresowany usługami projektowania i druku 3D koniecznie odwiedź www.proto3d.com.pl

Proto Painting jest marką i własnością Proto3D. Wystawiamy faktury VAT. Możliwy odbiór osobisty w Warszawie.

 

Proto3D Jakub Piekacz

Rostworowskiego 16A/a

01-496 Warszawa

NIP: 888 298 43 49