Wróć

Wróć

Logo
04 września 2017
Pegazy - Bretonnia

Zlecenie malowania figurek obejmowało 28 łuczników Bretonii w jakości Basic. Jedynym życzeniem ze strony klienta było, aby malowanie było szybkie i kolorowe. Figurki były skupowane z różnych źródeł więc przyszły w bardzo różnym stanie. Niektóre były maźnięte farbą tu i ówdzie, inne częściowo pomalowane, jeszcze inne w samym podkładzie.

 

Pierwszą czynnością, którą zawsze robię podczas przemalowywania figurek jest usunięcie starego lakieru. Łuczników podzieliłem na kilka mniejszych grup i wykąpałem w specjalnym roztworze, który idealnie rozpuszcza farby oraz kleje cyjanoakrylowe, pozostawiając figurkę możliwie nietkniętą. Efekt takich kąpieli jest ciężki do przewidzenia, ponieważ farba potrafi kryć pod sobą wszystko.

 

Większość figurek Warhammera przetrwała kąpiel bez większych niespodzianek. Na niektórych pozostały ślady starej farby, którą po dodatkowej kąpieli usunąłem mechanicznie.

Po kąpieli i oszlifowaniu figurek z nadlewek poprodukcyjnych, pozostawionych przez poprzedniego malarza nałożyłem jasno szary podkład poliuretanowy. Podkład ten spowoduje, że nałożenie jasnych barw na figurki będzie znacznie prostsze, a kolor wyraźniejszy.

 

Na części łuczników znalazły się stroje nawiązujące do flagi Bretonii, reszta to zupełny styl wolny. Łuki oraz strzały pomalowane zostały w kolorze kości słoniowej, który po potraktowaniu grubą warstwą sepiowego washa bardzo ładnie symulował strukturę drewna. Tym samym washem wydobyłem szczegóły dłoni oraz twarzy figurek.

 

Elementy pasa, torby lotki strzał zostały podkreślone czarnym washem własnej produkcji. Na niektórych figurkach pojawiły się dodatkowe smaczki, jak np. kolorowy kapalin czy inne drobne elementy.

 

Podstawki, na specjalne życzenie klienta, zostały wykończone mieszanką piasku i kamieni o różnej gradacji oraz trawy elektrostatycznej, dzięki czemu wkomponowały się doskonale w wykonaną przeze mnie palisadę. Całość możecie zobaczyć na zdjęciach poniżej.

 

 

Łucznicy Bretonii

3d@proto3d.com.pl

733 303 454

 

Jeżeli jesteś zainteresowany usługami projektowania i druku 3D koniecznie odwiedź www.proto3d.com.pl

Proto Painting jest marką i własnością Proto3D. Wystawiamy faktury VAT. Możliwy odbiór osobisty w Warszawie.

 

Proto3D Jakub Piekacz

Rostworowskiego 16A/a

01-496 Warszawa

NIP: 888 298 43 49